حمل محموله های ترافیکی

حمل محموله‌های ترافیکی و خارج از استاندارد یک مسئله حساس و پیچیده در حوزه حمل و نقل و ایمنی جاده‌ای است. این محموله‌ها ممکن است به دلایل مختلف، از جمله اندازه بزرگ، وزن سنگین، خطرناک بودن، حساسیت به شرایط جوی و محیطی، مواد شیمیایی خطرناک و… خارج از استانداردهای عادی حمل و نقل قرار داشته باشند.

 

یکی از انواع محموله هایی که در جریان حمل و نقل بین المللی انتقال می یابند محموله های ترافیکی یا به اصلاح OOG نامیده میشوند. بر اساس تعاریف مختلف محموله ای که طول, عرض، ارتفاع و یا وزن آن از حد متعارف خارج گردد ترافیکی محسوب می گردد. در ایران به محموله هایی که با در نظر گرفتن ابعاد تریلی، طول بیش از 16.5 متر ، عرض بیش از 2.6 متر و یا ارتفاع بیش از 4.5 متر داشته باشند ترافیکی میگویند. از بعد وزن، به محموله هایی با وزن بیش از 40 تن ترافیکی گفته میشود. البته این موضوع در حمل و نقل جاده ای صحت داشته و بحث در حمل و نقل دریایی تعاریف دیگری دارد. باید توجه داشت که در ایران شرکتی که اقدام به حمل محموله های ترافیکی از طریق جاده مینماید باید دوره های آموزشی مربوطه را گذرانده و از اداره راه و ترابری مجوز حمل و نقل ترافیکی داشته باشد در غیر اینصورت مشمول جرایم سنگین میگردد. هلدینگ بین المللی خادم لجستیک  دارای شبکه ای عظیم بوده و تا به حال محموله های خارج از استاندارد مختلفی را از طریق جاده و دریا صادرات، واردات و یا ترانزیت نموده است. باید توجه داشت که حمل و نقل محموله  هایی با ابعاد غیر استاندارد حسب همان کیس، در حمل و نقل جاده ای توسط تریلی های کمرشکن، بوژی کش ها و …. انجام میشود. جهت کسب اظلاعات بیشتر با شماره و دریافت مشاوره رایگان و یا خدمات حمل و نقل با شماره  09103147045 تماس حاصل فرمائید. (کارشناس خانم نوعی) یا به ایمیل به نشانی:

acc@khadem-logistics.com  پیام ارسال نمائید.

 

هلدینگ بین المللی خادم لجستیک تا کنون تجربه های موفقی در زمینه حمل و نقل دریایی محموله های out of gauge  داشته است. حمل این گونه محموله ها توسط کانتینرهای خاص مانند کانتینرهای بیست فوتی و چهل فوتی فلت رک و اپن تاپ انجام میشود. گاها محموله از نظر ابعاد و وزن به گونه ای است که امکان حمل و نقل توسط کانتینرهای خاص وجود ندارد. در اینگونه موارد حمل ونقل دریایی محموله مزبور به صورت CY-CY و به صورت فله انجام میشود. در آخرین پروژه ترافیکی که هلدینگ خادم لجستیک اقدام به حمل آن نمود، 36 دستگاه ژنراتور با ابعاد خارج از استاندارد و تناژ بالا از کشور چین به صورت فله به بندر عباس حمل گردید و سپس توسط همین مجموعه به وسیله تریلی های کمرشکن به کشور ازبکستان ترانزیت گردید. نمونه فوق تنها یک مورد از صدها پروژه موفق هلدینگ خادم لجستیک در زمینه حمل و نقل محموله های ترافیکی بوده است و موارد مشابه در رزومه کاری این مجموعه موجود است. برای دریافت خدمات حمل و دریافت مشاوره رایگان با شماره  09103147045 تماس حاصل فرمائید. (کارشناس حمل و نقل بین المللی خانم نوعی) یا به ایمیل به نشانی:

acc@khadem-logistics.com  پیام ارسال نمائید.