حمل بار به روسیه

روسیه به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای دنیا با اقتصاد پویا و منابع غنی معدنی، نقش مهمی در حوزه حمل و نقل بین‌المللی ایفا می‌کند. این کشور با توجه به موقعیت جغرافیایی و پتانسیل‌های اقتصادی خود، در تجارت دوطرفه با کشورهای همسایه از جمله ایران نقش حیاتی دارد و یکی از بزرگترین شرکای تجاری روسیه میباشد. در ادامه به برخی جنبه‌های مرتبط با حمل و نقل بین المللی و تجارت دوطرفه بین روسیه و ایران اشاره می‌شود:

 

  1. مرزهای مشترک و ارتباطات حمل و نقل: روسیه و ایران دارای مرزهای دریایی مشترکی از سمت دریای خزر هستند  که ارتباطات حمل و نقل را تسهیل می‌کند. جاده‌ها و راه‌آهن‌های این دو کشور از طریق کشور آذرباییجان به یکدیگر متصل هستند و این امکان را فراهم می‌کنند که بارها به صورت مستقیم از یک کشور به دیگری انتقال یابند.
  2. تجارت دوطرفه با ایران: تجارت بین روسیه و ایران به طور مداوم در حال رشد است. این دو کشور معاملاتی در زمینه‌های مختلف از جمله نفت، گاز، محصولات کشاورزی،محصولات غذایی ، مواد معدنی ، فولاد و تجهیزات صنعتی انجام می‌دهند.
  3. ترانزیت کالاها: روسیه به عنوان یک مسیر ترانزیتی اهمیت بالایی دارد و به‌عنوان پل ارتباطی بین ایران و اروپای شرقی عمل می‌کند. ترانزیت کالاها از طریق روسیه به کشورهای بلاروس ، لیتوانی ، استونی و حتی کشورهای دیگر انجام می‌شود.
  4. بنادر دریایی و ارتباط با دریای خزر: روسیه دارای 815 کیلومتر خط ساحلی در دریای خزر است که این دریا به عنوان مسیری اصلی برای تجارت با کشورهای منطقه خاورمیانه به خصوص ایران محسوب میشود. بنادر مخاچکالا، آستراخان ، اولیا از بنادر مهم روسیه در حاشیه دریای خزر میباشند که نقش مهمی در صادرات و واردات دارند و از بنادر شمالی ایران امکان سرویس فله و کانتینری به این بنادر وجود دارد.
  5. زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی: خطوط ریلی روسیه دارای شبکه‌ای گسترده و متصل به کشورهای همسایه مانند ایران ، گرجستان ، آذرباییجان و بلاروس … هستند. این زیرساخت‌ها به انجام ترانزیت کالاها، واردات و صادرات بار از ایران به این کشورها و بلعکس کمک می‌کنند. هلدینگ خادم لجستیک ارائه دهنده انواع  واگن های مسقف ، لبه بلند ، لبه کوتاه ، یخچالی  و پلت فرم (مسطح) شما میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید و نسبت به هرگونه روش حمل در این مسیر اطلاعات بیشتر کسب نمایید.
  6.  حمل وارسال بار به روسیه به صورت جاده‌ای نیازمند مدیریت لجستیکی مناسب است که شامل برنامه‌ریزی مسیر، زمانبندی، آشنایی از تعرفه ها، محدودیت و ممنوعیت ها و سایر مقررات گمرکی ، مدیریت انبارها و… می‌شود. همکاری با شرکت ها متخصص در حوزه حمل و نقل در بهبود عملکرد لجستیکی و ایمنی حمل و نقل مؤثر است. لجستیک خادم با بهره گیری از نیروی حرفه ای خود در تمامی مبادی ایران به خصوص استارا و ارائه خدمات انبارداری و ردیابی بار به شما این امکان را میدهد از نزدیک شاهد حمل بار و رشد و توسعه کسب و کار خود باشید.

با توجه به این موارد، روسیه به‌عنوان یک شریک مهم در حمل و نقل بین‌المللی و تجارت با کشورهای همسایه از جمله ایران، نقش بسیار مهمی دارد. زیرساخت‌های حمل و نقل پیشرفته، ارتباطات خوب و تجارت گسترده باعث شده‌اند که این دو کشور تبادلات بزرگی را در حوزه حمل و نقل و تجارت داشته باشند تیم متخصص خادم لجستیک ارائه دهنده سرویس های ریلی ، دریایی، جاده ای و هوایی میباشد برای کسب اطلاعات بیشتر با در تماس باشید.

 

 علینژاد 00989143339197

EMAIL : eu@khadem-logistics.com

حمل بار به روسیه