حمل بار به هند

هند با مساحت 3.287  میلیون کیلومتر مربع، هفتمین کشور پهناور در جهان است و جنوب شرقی آسیا قرار دارد همچنین پرجمعیت‌ترین دموکراسی جهان است که از جنوب توسط اقیانوس هند، از جنوب غربی با دریای عرب، و از جنوب شرقی هم توسط خلیج بنگال احاطه شده، همچنین از سمت غرب با پاکستان؛ از شمال با چین، نپال، و بوتان؛ و از سمت شرق با بنگلادش و میانمار مرز مشترک دارد.

کشور هند با جمعیت 1.366 میلیارد نفر دومین کشور پرجمعیت دنیا پس از چین به شمار می آید و بمبئی با جمعیت 29 میلیون نفر به نسبت مساحت 1.483 کیلومتر مربعی آن بسیار متراکم محسوب می‌شود و پرجمعیت ترین شهر کشور هند می باشد.

شهرهای مهم: پایتخت هند دهلی نو(New Delhi) است که همچنین به عنوان مرکز اجرایی کشور عمل می‌کند. بمبئی (Mumbai)، کلکته (Kolkata)و چنای (Chennai) از شهرهای دیگر مهم هند هستند.

هند یکی از بزرگترین صادرکنندگان دنیاست و محصولات صادراتی آن شامل پوشاک، جواهرات، محصولات نساجی، خدمات نرم‌افزاری، محصولات پتروشیمی، محصولات کشاورزی از جمله برنج، نخودچی، نیشکر، پنبه و چای می‌شود و این کشور وارد کننده برخی محصولات از جمله نفت خام، ماشین‌آلات، الکترونیک، پلاستیک، طلا و نقره، گوشت، البسه و الکل است.

 

هند دارای بنادر کانتینری دریایی مختلفی است که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

 

  • بندر ناواشوا (Nhava Sheva)

معروف به Nhava Sheva، بزرگترین بندر کانتینری در هند و یکی از مهمترین بندرها در سواحل غربی شبه قاره هند است. این بندر امکان حمل و نقل کالاها را به سراسر کشور هند و جهان فراهم می‌کند.

 

  • بندر موندرا (Mundra)

موندرا؛ به عنوان بزرگترین بندر خصوصی هند، یکی از قطب های اصلی کانتینر و محموله های فله در هند است. این بندر دارای 10 اسکله برای فله خشک، 3 اسکله برای فله مایع، 6 اسکله کانتینری، 3 اسکله مکانیزه وارداتی و 2 اسکله برای واردات نفت خام است. پایانه زغال سنگ این بندر بزرگترین پایانه واردات زغال سنگ در جهان است و می تواند سالانه بیش از 40 میلیون تن زغال سنگ را تخلیه و بارگیری کند.

 

  • بندر چنای(Chennai)

بندر چنای بزرگترین بندر در خط ساحلی خلیج بنگال است و از نظر گذرگاه کانتینری در هند در رتبه دوم پس از ناواشوا قرار دارد. این بندر به عنوان نیروی محرکه تجارت در منطقه  به عنوان “دروازه جنوب هند” شناخته می شود. این تشکیلات بندری به طور مستقیم با بیش از 50 بندر در سرتاسر جهان ارتباط دارد و از نظر مدیریت عملیات کانتینری در رتبه 86 جهان قرار دارد.

 

  • بندر کلکته (Kolkata)

به عنوان یکی از بزرگترین بنادر رودخانه ای در هند، در 200 کیلومتری مسیر رودخانه هوگلی واقع شده است و قدیمی ترین بندر فعال هند است. این بندر بیشتر خدمات خود را به مناطق شمالی و شرقی هند و حتی کشورهای همسایه مانند نپال، بوتان، بنگلادش و منطقه خودمختار تبت ارائه می دهد.

 

  • بندر توتیکورین (Tuticorin)

‏ بندر توتیکورین یکی از بنادر اصلی در هند است که در جنوب سرزمین اصلی هندوستان با مساحت نزدیک به 8 کیلومتر مربع واقع شده است. این بندر به عنوان چهارمین ترمینال کانتینری بزرگ در هند و دومین ترمینال ایالتی است. این بندر به کشتی های چین، سریلانکا، مدیترانه و ایالات متحده خدمات رسانی می کند.

 

  • کاندلا (Kandla)

منطقه آزاد تجاری «کاندلا» به واسطه متصل شدن به شبکه ریلی هند و فاصله کمتر نسبت به دیگر بنادر هندوستان از مزیت نسبی رقابتی مناسبی برخوردار است.

منطقه ویژه اقتصادی کاندلا در ایالت گجرات و در ساحل شمال غربی هند یکی از شناخته شده‌ترین و بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی چند محصولی آسیا و اولین منطقه ویژه اقتصادی تاسیس شده در هند و آسیا به حساب می‌آید.

 

از فرودگاه های مهم هندوستان میتوان به فرودگاه بین المللی دهلی ، فرودگاه بین المللی مومبای و فرودگاه بین المللی کلکته اشاره کرد که از پرترافیک ترین فرودگاه های بین المللی کشور هند می باشد و  با تسهیلات حمل و نقل کالا امکانات مناسبی جهت صادرات و واردات کالا را فراهم کرده است.

شرکت حمل و نقل بین المللی خادم لجستیک با بیش از 3000 دستگاه کانتینر، دفاتر رسمی در قزاقستان، ترکیه و امارات توانسته نقش پر رنگی در حمل و نقل دریایی و هوایی به / از کشور هند داشته باشد. شرکت حمل و نقل بین المللی خادم لجستیک قادر به ارائه سرویس های کانتینری به صورت مستقیم و ترانسشیپ (از طریق امارات ) جهت صادرات و واردات کالا به صورت دریایی به کشور هند می باشد.  همچنین این شرکت خدمات حمل و نقل بین المللی هوایی را به / از ایران به تمامی فرودگاه های بین المللی کشور هند با بهترین قیمت و کوتاه ترین زمان ارائه می دهد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 09127383349 و یا آدرس ایمیل Sales@khadem-logistics.com  در ارتباط باشید.