حمل بار به انگلستان ، دانمارک و ایرلند

کشور انگلستان به پایتختی شهر لندن در سال های اخیر به دلیل دانشگاه های برتر انگلیس و شرایط مناسب زندگی مقصد بسیاری از ایرانیان برای تحصیل و زندگی است. حمل بار منزل و لوازم دانشجویی یکی از دغدغه های اصلی مسافران این کشور است. اکثر مسافران اضافه بار خود را به صورت فریت به انگلستان ارسال می کنند.

انگلیس از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم‌مرز است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند، و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند.

شرکت حمل و نقل بین المللی خادم لجستیک کلیه خدمات مربوط به حمل ونقل، واردات و صادرات، ترخیص و بارگیری کالا از مسیرهای هوایی، زمینی، دریایی و ریلی بوسیله خطوط معتبر در کوتاهترین ترانزیت تایم و مناسبترین نرخ را به انگلستان، دانمارک و ایرلند ارائه می دهد

اکثر بارهای هوایی به انگلیس از طریق فرودگاه شهرهای لندن و بیرمنگام صورت می گیرد اما سایر شهرهای کشور انگلیس مانند کورنوال ، منچستر ، بریستول ، لیورپول ، کمبریج ، نیوکاسل ، لیدز و … دارای فرودگاه هستند. فرودگاه هیترو، گاتویک، استانیتد، لندن سی تی و فرودگاه لوتن از فرودگاه های مهم شهر لندن هستند.

برای حمل بار دریایی به انگلیس می توان از طریق بنادر مهمی نظیر بندر بوانیتون ، پورتسموت و بلیموت در شمال مانش ، بندر دوور در تنگه دوور ، بندر لیورپول در دریای آیریش و نیوکاسل در دریای شمال می باشد که حمل بار به انگلیس یا از این کشور به سایر نقاط دنیا از این طریق این بنادر صورت می گیرد.

ارسال بار از انگلیس به بنادر ایران از طریق بنادر جنوب نظیر بندر آبادان، بوشهر، بندرعباس، خرمشهر، بندر چابهار و جاسک صورت می گیرد.

یکی دیگر از روش های حمل بار به انگلیس حمل به صورت زمینی است . این روش معمولا از سایر روش های حمل و نقل کم هزینه تر است و با توجه به نوع و حجم بار می تواند به صورت خورده بار یا فول تراک حمل شود.

مسیرهای حمل بار به انگلستان:

مسیر دریایی

از طریق بندر عباس و از طریق ترکیه با کانتینر امکان حمل ونقل دریایی و کشتیرانی وجود دارد

مسیر هوایی

پرواز از فرودگاه های بین المللی مشهد- تهران و …. به فرودگاه های انگلستان

مسیر جاده ای

از تونل دگرو به انگلستان از مرز بازرگان از طریق ایران- ترکیه- فرانسه و انگلستان

مسیر ریلی

مسیر ریلی در حال حاضر از ایران مقرون به صرفه نمی باشد

حمل دریایی مواد غذایی به انگلستان

بنادر شاخص انگلستان Felixstowe , London gateway, Southampton, Manchester … می باشد. حمل مواد غذایی به انگلستان به صورت کانتینری ۲۰ فوت و ۴۰ فوت به صورت یخچالی و یا غیریخچالی صورت می گیرد.

کانتینرهای غیر یخچالی

این نوع کانتینرها در سایز ۲۰ فوت و ۴۰ فوت موجود می باشد. برای مواردی که لازم به نگهداری تحت دما خاصی نمی باشد این نوع کانتینر پیشنهاد می شود.

کانتینرهای یخچالی

این نوع کانتینرها نیز مانند کانتینرهای غیریخچالی در سایز ۲۰ فوت و ۴۰ فوت موجود می باشد. برای کالاهایی که باید تحت دما نگهداری شوند و فساد پذیر می باشند از جمله مواد غذایی، دارو، گل، گوشت، لبنیات و … کانتینر یخچالی پیشنهاد می گردد. در کانتینر های یخچالی دما، تهویه و رطوبت قابل تنظیم می باشد که صاحب کالا می بایست در هنگام تنظیم توافق نامه جزییات دمای لازم به شرکت حمل اعلام نمایند.

ظرفیت و ابعاد کانتینر ها 

  • ظرفیت کانتینر ۲۰ فوت ۲۲ تن می باشد و ابعاد داخل قابل بارگیری آن ۲٫۳۰ * ۲٫۳۰ * ۵٫۸۰ می باشد.
  • ظرفیت کانتینر ۴۰ فوت ۲۷ تن می باشد و ابعاد داخل قابل بارگیری آن ۲٫۳۰ * ۲٫۳۰ * ۱۱٫۸۰ می باشد.
  • کانتینرهای HQ ’20 به توافق خط کشتیرانی تا ۲۸ تن قابل بارگیری است.

حمل دریایی به انگلستان

این شرکت با داشتن دفاتر متعدد خود امکان حمل دریایی از طریق بندرعباس، ترکیه و جبل علی را دارد.

ارسال دیتایل کامل کالا

در این مرحله صاحب کالا می بایست تمامی دیتیل لازم (اینویس ، پکینگ لیست و تمامی گواهی های مربوطه) را در اختیار شرکت حمل قرار دهد. باید توجه داشت به علت ممنوعیت صادرات برخی کالا ها و همچنین ضروری بودن اخذ گواهی های مربوطه و نمونه برداری جهت انجام آزمایش های لازم می بایست تمامی اقلام ریز به ریز بررسی شوند. لذا نحوه بسته بندی و بارگیری و بارچینی کالا حائز اهمیت می باشد.

بارگیری کالا

با توجه به اینکه کالای موادغذایی قابل شکستن و ضربه دیدن می باشد، مسیر حمل دریایی از طریق بندرعباس پیشنهاد می گردد و همان کانتینری که از مبدا بارگیری شده است در مقصد به دست گیرنده می رسد.
پس از ارسال دیتیل توسط مشتری هماهنگی های لازم جهت ارسال کانتینر به انبار یا کارخانه انجام می شود. کانتینر بارگیری شده به سمت بندرعباس حرکت کرده و امور تشریفات صادراتی و امور بندری در بندرعباس توسط نماینده این شرکت انجام می گردد. کانتینر بر روی کشتی بارگیری به سمت مقصد حرکت می کند.

مسیر های صادراتی به انگلستان

  • از طریق دریایی از مسیر ترکیه و امارات
  • از طریق جاده ای از مسیر ترکیه یا روسیه

مسیرهای حمل بار به دانمارک

مسیر دریایی

از بندر عباس و استانبول – مرسین و اسکندرون به بنادر دانمارک

مسیر هوایی

از فرودگاه های بین المللی ایران به فرودگاه های دانمارک

مسیر جاده ای

حمل جاده ای از مسیر ترکیه، آلمان- سوئد و دانمارک

مسیر ریلی

مسیر ریلی از طریق روسیه با حمل ترکیبی امکان پذیر می باشد ولی مقرون به صرفه نیست

مسیرهای حمل بار به ایرلند:

مسیر دریایی

از طریق بندر عباس و ترکیه به دوبلین با کانتینرهای ۲۰ فوت و ۴۰ فوت امکان پذیر می باشد.

مسیر هوایی

از فرودگاه های بین المللی ایران به فرودگاه های بلفاست و دوبلین امکان پذیر می باشد

مسیر جاده ای

با عبور از ترکیه و حمل با کامیون و کشتی به اروپا و سپس عبور از انگلستان و تونل دگرو به ایرلند مسیر می باشد.

مسیر ریلی

مسیر ریلی مقرون به صرفه نمی باشد