حمل بار فله

شرکت حمل و نقل بین المللیهلدینگ خادم لجستیک”، خدمات حمل کالا بصورت کانتینر کامل (FCL)، خرده بار(LCL )، بار فله، یخچالی، ایزوتانک و کانتینر ویژه را انجام می دهد.

حمل بار فله در حمل ریلی، حمل دریایی و یا حمل هوایی

حمل بار فله در حمل ریلی یا واگن مسقف، لبه کوتاه و لبه بلند و همچنین برای مایعات و گازها و یا واگن های مخزن دار انجام می شود. روش بارگیری و تخلیه هر کدام متناسب با نوع بار متفاوت است. انتخاب مناسب ترین وسیله و روش برای بارگیری و تخلیه از اهمیت زیادی برخوردار است.

ولی در حمل دریایی کشتی فله بر نوعی کشتی تجاری است که برای حمل و نقل کالاهای بسته بندی نشده و فاقد بسته بندی مانند غلات، زغال سنگ، کانی ها و سیمان به کار گرفته می شود.

کشتی های فله بر از قرن نوزدهم در آب دریا شروع به فعالیت کردند. امروزه کشتی های فله بر یک سوم ناوگان تجاری کشتی های جهان را تشکیل می دهند.

کشتی حمل بار فله خشک (BULK CARRIER DRY)

این کشتی دارای انبارهای بزرگ مخصوص حمل کالای فله است. انبارها به شکل قیف مانند بوده و درب های آن ها بر روی عرشه قرار گرفته است.
این کشتی بیشترین تناژ حمل کالاهایی ازقبیل سنگ آهن، زغال سنگ و غلات را در جهان دارد.

کشتی حمل بار فله مایع (LIQUID BULK CARRIER)

به کشتی هایی که برای حمل بار فله مایع ساخته شده، تانکر گویند و انواع این کشتی از لحاظ نوع باری که حمل می کند عبارتند از:

حمل بار فله در حمل هوایی

حمل هوایی با هواپیمای وایلد وادی نیز انجام می گیرد. کانتینرهای آن ها بسیار متفاوت و شامل کانتینرهای شاسی و استاندارد می باشد. محموله های کانتینری هوایی سبک تر و آسیب پذیرتر هستند. در حمل و نقل هوایی، بسته بندی کالا در مکان صادر کننده، حمل آن به فرودگاه و در پایان، بارگیری کانتینرها به هوایی و حمل است. گاهی حمل و نقل دریایی و هوایی با هم مورد استفاده قرار می گیرند، به طوری که محموله ها از طریق دریا حمل شده و سپس تحویل هواپیما می شود.

بنادری مثل بندر عباس قابلیت حمل های چند وجهی با کامیون، واگن، هواپیما و کشتی را داراست. بندر عباس می تواند هاب منطقه باشد و همچنین بنادر شمالی مثل بندر امیر آباد.

در حال حاضر بندر هاب معروف دنیا، سنگاپور می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *