حمل بار به شرق اروپا

اروپای شرقی به عنوان منطقه‌ای از اروپا که شامل کشورهایی مانند لهستان، قسمت هایی از روسیه، اوکراین، رومانی ، بلغارستان مولداوی، بلاروس ، مجارستان و چک… می‌شود. این منطقه به دلیل موقعیت جغرافیایی، زیرساخت‌های حمل و نقل پیشرفته و تجارت گسترده و تبادلات اقتصادی تجاری با کشورهای آسیایی از جمله ایران نقش مهمی در حوزه حمل و نقل بین‌المللی ایفا می‌کند در ادامه به برخی جنبه‌های مرتبط با حمل و نقل بین المللی و تجارت کشورها با ایران اشاره می‌کنیم:

  1. موقعیت جغرافیایی استراتژیک: اروپای شرقی به عنوان پل ارتباطی مهمی میان اروپا و آسیا عمل می‌کند. دسترسی به دریای سیاه و دریای بالتیک این موقعیت استراتژیک را افزایش میدهد و باعث می‌شود که ترانزیت بارها از این منطقه به سایر مناطق به صورت سریع و کارآمد انجام شود.
  2. زیرساخت‌های حمل و نقل پیشرفته: اروپای شرقی دارای زیرساخت‌های حمل و نقل پیشرفته در قالب جاده‌ها، راه‌آهن‌ها و بنادر است ، بنادری در دریای سیاه و دریای بالتیک و خطوط ریلی گسترده که امکان حمل و نقل بین‌المللی را به صورت کارآمد فراهم می‌کنند.
  3. مسیرهای حمل و نقل چندگانه: اروپای شرقی دارای مسیرهای حمل و نقل چندگانه است که به شرکت‌های حمل و نقل امکان حمل انواع بارها را به راحتی فراهم میکند . این مسیرها شامل جاده‌ها، راه‌آهن‌ها ، بنادر دریایی و خطوط هوایی متنوعه است. در اروپای شرقی، مراکز لجستیکی و ترانزیتی پراکنده شده‌اند که در تسهیل حمل و نقل بین‌المللی نقش مهمی دارند. با توجه به زیرساخت‌های حمل و نقل پیشرفته و تجارت گسترده، اروپای شرقی به عنوان یک نقطه مهم در تبادلات اقتصادی و تجاری با ایران و مناطق دیگر جهان محسوب می‌شود در زیر به برخی از کشورهای اروپای شرقی که مبادلات تجاری بیشتری با ایران دارند ذکر میشود:

بلغارستان :

بغارستان کشوری عضو اتحادیه اروپا است که از شمال با کشور رومانی ، از جنوب با کشور یونان و ترکیه ، از شرق با دریای سیاه و از غرب با مقدونیه و صربستان هم مرز است. این کشور به دریای سیاه و دریای اژه دسترسی دارد و یکی از مهمترین بنادر این کشور بندر وارنا میباشد که دسترسی به این بندر ازطریق دریای سیاه امکان پذیر است همچنین از کشورمان ایران ارتباط ریلی به تمامی خطوط اصلی بلغارستان همچون ایستگاه صوفیا و وارنا از طریق مرز ریلی رازی، هالکالی و مرز خروجی کاپی کوله و امکان حمل به صورت جاده ای از سرتاسر ایران به بلغارستان و بلعکس با عبور از مرز سرو، بازرگان به ترکیه و با گذر از مرز دره کوی و حمزه بیلی به سایر کشورهای اروپایی قابل حمل است یکی از کالاهای ارسالی توسط هلدینگ خادم لجستیک به کشور بلغارستان میتوان به ارسال پروژه های حمل میلگرد و آهن الات به ایستگاه صوفیا بلغارستان اشاره کرد.

 

لهستان :

کشور لهستان عضو اتحادیه اروپاست و پایتخت آن ورشو میباشد این کشور از موقعیت جغرافیایی و استراتژیک خاصی در اروپای شرقی و اتحادیه اروپا برخوردار است لهستان از شمال با دریای بالتیک _ از جنوب با اسلواکی و چک _ از شرق با لیتوانی ، بلاروس و اوکراین و از غرب با آلمان هم مرز است. ظرفیت ها و توانمندی های زیادی برای گسترش همکاری های اقتصادی بین ایران و لهستان وجود دارد از برخی کالاهای مبادلاتی بین این دو کشور میتوان به محصولات و ماشین آلات کشاورزی ، خشکبار ، کفپوش ، لوله های پروفیل ، کاغذ و فولاد… اشاره کرد. هلدینگ خادم لجستیک تجربه حمل کالاهایی چون  کلاف آهن، ورق گالوانیزه و کاشی و سرامیک از کشورمان به صورت حمل جاده ای و دریایی داشته است. مسیر حمل دریایی به لهستان به بنادر گدنیا و گدانسک از طریق بندر عباس و بنادر ترکیه – حمل ریلی از طریق ترکیه ، رومانی ، مجارستان ، اسلوواکی و حمل جاده ای با گذر از ترکیه ، بلغارستان ، رومانی و اسلواکی میباشد.

 

مجارستان :

مجارستان کشوری در اروپای شرقی که پایتخت آن بوداپست می باشد. این کشور از طریق مرزهای خود با اتریش، اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان و کرواسی به کشورهای مختلف اروپایی متصل است و عنوان یک نقطه اتصال کلیدی در شبکه حمل و نقل بین آسیا و اروپا عمل می‌کند. این کشور از طریق جاده‌، خطوط راه آهن و بنادر خود در دریای بالتیک این امکان را فراهم می‌کند تا به عنوان یک مسیر ترانزیتی مهم برای کالاها و خدمات بهره‌برداری کند. عمده کالاهای صادراتی ایران به مجارستان عبارت از: خشکبار، دانه‌های روغنی، چای، توتون و فرآورده‌های آن، پنبه، روغن نباتی، ماهی و کنسرو و پوست و روده و پشم و ابریشم طبیعی و فرش و پارچه‌های ابریشمی، منسوجات نخی و نخ پنبه و سنگ‌های معدنی ، محصولات شیمیایی و فرآورده‌های نفتی و گوگرد و … میباشد. مسیر حمل بار از ایران به این کشور از طریق جاده با عبور از کشورهای ترکیه ، بلغارستان ، صربستان و مجارستان و حمل ریلی با گذشتن از کشورهای ترکیه ، بلغارستان ، رومانی و مجارستان وجود دارد همچنین حمل هوایی از مشهد و تهران به فرودگاه بوداپست صورت میگیرد جهت سفارش حمل و اطلاع از نحوه حمل با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 

بلاروس :

بلاروس عضو اتحادیه اروپاست که از شرق با روسیه ، از جنوب با اکراین ،از غرب با لهستان و از شمال با کشورهای لیتوانی و لتونی هم مرز است پایتخت آن مینسک میباشد. این کشور روابط اقتصادی خوبی با ایران دارد کشوری محصور در خشکی اما برای واردات و صادرات بار به ایران هلدینگ خادم لجستیک چند مسیر حمل را پیشنهاد میدهد. مسیر ریلی و جاده ای  (بلاروس – روسیه – آذرباییجان _ ایران) ، مسیر دریایی (بلاروس – (بندر کلاپدیا)لیتوانی ، (بندرریگا) لتونی _بندر عباس ) و حمل ترکیبی جاده ای و دریایی (بلاروس – روسیه – یندر استراخان – بنادر شمالی ایران) عمده کالاهای مبادلاتی ایران و بلاروس شامل نئوپان ، چوب ، مواد غذایی ، رب اسپتیک ، فولاد و آهن آلات ، ماشین آلات و … میباشد.

 

اوکراین :

اوکراین کشوری پهناور در اروپای شرقی که پایتخت ان کیف است و از شرق با روسیه ، شمال با بلاروس ، غرب با کشورهای لهستان- مجارستان – اسلواکی او از جنوب با رومانی و مولداوی هم مرز است. اوکراین در مسیر جاده ابریشم تاریخی قرار دارد که از تجارت بین آسیا و اروپا استفاده می‌کرده است این موقعیت به اوکراین امکان تجارت و تبادلات اقتصادی بین این دو منطقه را می‌دهد. اوکراین دارای منابع طبیعی غنی مانند زغال‌سنگ، گاز طبیعی، فلزات و مواد معدنی است. همچنین دارای صنایع متنوعی از جمله فولاد، ماشین‌سازی، کشاورزی و صنایع غذایی می‌باشد که این ویژگی‌ها به اوکراین امکان تجارت و صادرات محصولات صنعتی و کشاورزی را ارائه می‌دهد. بندر مهم این کشور بندر اودسا میباشد. که امکان حمل دریایی به این بندر از طریق دریای سیاه و حمل ترکیبی دریایی – جاده ای و حمل جاده ای از مسیر اوکراین ، رومانی ، بلغارستان ، ترکیه و ایران میباشد.

جهت سفارش حمل و اطلاع از نحوه حمل با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

00989143339197 علینژاد

Email: eu@khadem-logistics.com