جستجو

شرکت حمل و نقل بین المللی خادم لجستیک

حمل بار به آفریقا

آفریقا دومین قاره بزرگ جهان می باشد. که 61 کشور در این قاره جای گرفته است. این قاره از شمال به دریای مدیترانه از شمال شرق به کانال سوئز و دریای سرخ از شرق به خلیج عدن از جنوب شرق به اقیانوس هند و از غرب به اقیانوس اطلس وصل می باشد.

طول اسکله 1000 متر و محوطه کانتنیر 30 هکتار می باشد که تجهیزات بندر ابیجان شامل 13 عدد super stackers با تناژ 45 تن و 16 عدد RTG ( جرثقیل حمل کانتینر چرخ دار ) با تناژ 40 تن و 60 عدد STACKERS با تناژ 40 تن و 45 عدد TUG MASTERS با تناژ 40 تن و 55 عدد CORNERLESS TRAILERRS با تناژ 40 تن و لیفتراک 32 تن 1 عدد و لیفتراک 16 تن 6 عدد لیفتراک 15 تن 1 عدد، لیفتراک 12 تن 2 عدد لیفتراک 4 تن 1 عدد.

دار السلام بندر اصلی تانزانیا با ظرفیت 4.1 میلیون تن ظرفیت خالص بارگیری کالاهای عمومی و 6 میلیون تن ظرفیت خالص بارگیری برای محموله های عمومی و محموله های مایع می باشد. این بندر دارای 11 اسکله طول کلی 2600 متر می باشد و حدود 95 درصد از تجارت خارجی کشور تانزانیا توسط این بندر انجام می شود.

  • کالاهای عمومی 3.1 میلیون تن
  • کانتینر 9 میلیون  TEU
  • بارهای فله 6 میلیون تن ( شامل کالاهای مایع )

این بندر دارای موقعیت استراتژیک و به کشورهای محصور در خشکی شامل کشورهای نیجر، نیجریه، توگو و بورکینا را سرویس می دهد. بندر کوتونو 400 هزار متر مربع وسعت دارد.

  • چهار اسکله 155 متری دو اسکله 180 متری
  • یک اسکله 220 متری برای کشتی های کانتینری
  • یک اسکله برای کشتی های رو-رو

بندر کوتونو دارای 57 هزار مربع انبار و همچنین محوطه ای انباری 65 هزار متر مربعی به عنوان محوطه کانتینری و یک منطقه آزاد تجاری برای ارائه خدمات به کشورهای مالی، نیجر و بورکینا فاسو می باشد.

این بندر مهم ترین شهر بندری قاره آفریقا محسوب می شود و همچنین به خاطر آب و هوای استوایی و سواحل گرم به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی شناخته می شود.

بندر دوربان بیشترین حجم ترافیک دریایی نسیت به هر بندر دیگری در جنوب آفریقا را مدیریت می کند. بندر دوربان  3875 کشتی دریایی را با ظرفیت ناخالص 136،539،949 یا حدود 35 درصد از کشتی ها را در تمام بنادر آفریقای جنوبی با حجم ناخالص اداره کرده است.

مدت زمان حمل دریایی از بندر عباس به دوربان 35 روز می باشد، این مدت از زمان حرکت کشتی از بندر عباس تا پهلو گیری در بندر دوربان در نظر گرفته می شود.

این بندر در محل تلاقی بین اروپا، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و غرب آفریقا واقع شده است. این بندر در ساحل غربی آفریقا واقع شده است، بر روی یک خلیج طبیعی که به خوبی از زلزله اقیانوس اطلس محافظت شده است. داکار یکی از بزرگترین بندرهای پر عمق در ساحل غربی آفریقا است. از نظر میزان حجم حمل و نقل بعد از ریچاردز بی، دوربان، لاگوس و ابیدجان، بندر داکار در رده پنجم قرار دارد.

مدت زمان حمل دریایی از بندرعباس به بند داکار 45 روز می باشد.

این بندر در واقع بندر اصلی کنیا بوده است. بندرگاه کیلیندینی Kilindini Harbour و بندر ریتز Port Reitz واقع در قسمت شرق جزیره مومباسا و بندر قدیمی، و همچنین بندر تودر (Port Tudor)در شمال این جزیره واقع شده از جمله بنادر این شهر می باشند. این بندرگاه 16 لنگرگاه عمیق، دو ترمینال نفت، لنگرگاه های مطمئن بعلاوه لنگرگاه های شناور برای کشتیهای عازم دریا دارا می باشد.

این بندر بین گینه، ساحل عاج و سیرالئون قرار دارد و می‌توان از آن‌ها به عنوان دروازهٔ غربی آفریقا یاد کرد، زیرا راه ورود به همهٔ کشورهای آفریقای غربی است. از راه این کشور و خلیج گینه می‌توان به کشورهای بنین، توگو، نیجریه، کامرون و همچنین کشور چاد راه یافت.

برای دریافت قیمت حمل و نقل بر روی این دکمه کلیک کنید و فرم مربوطه را تکمیل نمایید