حمل و نقل دریایی به چین

توسط admin در نوامبر 26, 2020 در دسته بندی نشده

حمل و نقل دریایی از/به چین توسط گروه خادم لجستیک

حمل و نقل دریایی ۶۰ درصد از گردش بار جهان را تأمین می کند. از نظر حجیم بودن بار، حمل و نقل دریایی کشور ایران و چین نسبت به سایر روش های حمل بسیار برتر است. اگر چین را در نظر بگیریم، طبق آمار، نسبت سهم زیرساخت های حمل و نقل در کشور به شرح زیر است (حمل و نقل):

دریا – ۴۸ %

خودرو – ۳۳ %

راه آهن – ۱۹ %

بنابراین، آشکار می شود که تأکید اصلی بر ترافیک دریا با شرکای تجاری خارجی است. زیرساخت های حمل و نقل دریایی در چین به خوبی توسعه یافته است. در کل، بیش از ۲۰۰۰ بندر در کشور وجود دارد، حدود ۳۰۰ نفر در عملیات صادرات شرکت دارند. راه آهن و بزرگراه های اصلی به آنها نزدیک می شوند. به همین دلیل مناسب ترین حمل از چین با در نظر گرفتن تقریبی تمامی جوانب مهم، حمل و نقل دریایی است.

مزایای حمل و نقل دریایی توسط گروه خادم لجستیک

تحویل کالا از چین از طریق دریا مزایای زیادی دارد. بیهوده نیست که این نوع خاص از حمل و نقل بیش از نیمی از گردش بار جهان را تأمین می کند. حتی اگر از تمرکز تولیدکنندگان چینی در همکاری با بنادر چشم پوشی کنیم، حمل و نقل از طریق دریا از نظر پارامترهای اصلی مهم برای ارتباطات حمل و نقل بین المللی برنده است.

سود اقتصادی ارسال بار به چین توسط گروه خادم لجستیک

هزینه کم حمل و نقل از راه دور اصلی ترین مزیت حمل کالا از طریق دریا توسط گروه خادم لجستیک است. ظرفیت حمل و حجم فضای مفید شناورهای باری خشک مدرن بسیار زیاد است. سود اقتصادی به دلیل نسبت هزینه های حمل و نقل برای تحویل و مقدار کالای حمل شده حاصل می شود. هیچ نوع وسیله حمل و نقل دیگر نمی تواند هزینه تحویل به ازای هر تن یا واحد حجم را با چنین هزینه کم فراهم کند.

کشتی کانتینری مدرن Post-Triple E کلاس توانایی حمل بیش از ۲۱۰۰۰ کانتینر را دارد. چنین                حجم هایی خارق العاده به نظر می رسند، اما واقعی هستند. طبقه متوسط ​​شامل شناورهای دسته Panamax Class و Post-Panamax Class است که به ترتیب ۴-۷ و ۷-۱۳ هزار کانتینر حمل               می کنند.

 

ایمنی و قابلیت اطمینان ارسال کالا توسط گروه خادم لجستیک

ایمنی و قابلیت اطمینان بالا با استفاده از کانتینرهای فلزی حاصل می شود. این کانتینرها به طور قابل اعتمادی از نظر محتوا در برابر آسیب مکانیکی، تأثیر منفی عوامل طبیعی و دسترسی غیرمجاز محافظت می کنند. همچنین، کانتینرها به طور قابل توجهی سرعت عملیات بارگیری و تخلیه را افزایش می دهند. آنها به راحتی می توانند در حمل و نقل جاده ای و ریلی بارگیری شوند.

هر نوع محموله را می توان از طریق دریا ارسال کرد – از کالاهای مصرفی ساخته شده از پلاستیک گرفته تا توربین بخار برای نیروگاه. عملا هیچ محدودیتی وجود ندارد. کانتینرهایی وجود دارند که برای حمل انواع مختلف کالا طراحی شده اند. برای مثال:

کانتینر ۲۰ فوت: کالاهای مصرفی برای اهداف مختلف؛

کانتینر ۴۰ فوت: محموله هایی با حجم قابل توجه؛

کانتینر یخچالی: مواد غذایی فاسدشدنی در یخچال؛

کانتینر لبه بلند – مواد فله (قسمت بالا با سایبان پوشانده شده است) ؛

کانتینر مسطح – محموله بزرگ (فضای باز) ؛

کانتینر مخزن دار – مایعات، گازها (مخازن در جعبه فلزی).

فقط انواع کانتینرهای اصلی ذکر شده است. در واقع تعداد آنها بسیار بیشتر است. برای هر محموله نوع خاصی از کانتینر وجود دارد که به دلیل آن تعداد نامحدودی از انواع مختلف بار از طریق دریا قابل حمل             می شود.

حمل و نقل دریایی از چین توسط گروه خادم لجستیک

حمل کالا از چین از طریق دریا خدمتی است که با هزینه مقرون به صرفه خریداران را به خود جلب                     می کند. با تصمیم گیری برای حمل کانتینر از طریق دریا از چین به ایران، کارآفرینان در هزینه های حمل و نقل صرفه جویی می کنند و فرصتی واقعی برای به حداکثر رساندن سود خود بدست می آورند. بار از چین با موفقیت در ایران با قیمتی فروخته می شود که به طور قابل توجهی بیش از هزینه خرید و هزینه حمل کالا از طریق دریا است.

 

 

ارسال کالا و حمل و نقل از چین توسط گروه خادم لجستیک از طریق دریا یک راه حل اقتصادی است

حمل کانتینر از طریق دریا بسیار ارزان تر از حمل و نقل هوایی یا ریلی است. حمل و نقل از چین در کانتینرها یک گزینه محبوب برای تحویل بار با وزن زیاد یا ابعاد بزرگ است.

اغلب اوقات، حمل و نقل کانتینرها از طریق دریا به بندرعباس انجام می شود، جایی که بار بارگیری                می شود. برای تحویل بیشتر کالا از چین به ایران، از حمل و نقل جاده ای یا ریلی استفاده می شود. همچنین گزینه هایی برای حمل و نقل دریایی کانتینرها از چین به بندرعباس و از آنجا به شهرهای ایران وجود دارد. غالباً حمل و نقل دریایی بار به بندرعباس انجام می شود و پس از آن کانتینر بارگیری می شود تا محموله سفارش داده شده در چین را به ایران تحویل دهد.

بسته به مسیر تحویل، حمل و نقل دریایی ۲۸-۲۰ روز طول می کشد. حمل کانتینر از چین یک فرصت عالی برای حمل هر محموله با قیمت تحویل مناسب است.

ارسال کالا و حمل و نقل دریایی از چین و ویژگی های آنها توسط گروه خادم لجستیک

در دنیای مدرن، شما اغلب می توانید محصولات موجود در برچسب سازنده “ساخت چین” را پیدا کنید. جمهوری چین بستر عظیمی برای توسعه روابط بین الملل بازار در نظر گرفته شده است. تمام کالاها، از کالاهای کوچک گرفته تا اتومبیل، در PRC تولید می شوند و قسمت عمده ای از بازار جهانی را اشغال            می کنند. تجارت بین ایران و جمهوری چین به سرعت در حال توسعه است. برخورد خوب مأموران گمرک، انبارهای تجاری پیشرفته و مقرون به صرفه بودن قیمت چارتر کشتی مهمترین عوامل موثر در گسترش دو جانبه روابط اقتصادی خارجی است. اخیراً نقل و انتقالات دریایی بسیار مورد تقاضا قرار گرفته و دائماً در حال پیشرفت هستند.

مدت هاست که تحویل بسته ها از جمهوری چین از طریق دریا در اختیار کشتی های چین است. شرایط دشوار سیاسی، منطقه مرزی بسته به توسعه روابط تجاری دریایی کمک نمی کند. حمل و نقل از چین از طریق دریا فرصت های تجاری جدیدی را بین چین و ایران ایجاد کرده است.

کمبود و مشکلات حمل و نقل دریایی

حمل و نقل دریایی کالا از چین توسط جغرافیا و شرایط آب و هوایی محدود شده است. مشتری، اول از همه، خودش نحوه انتخاب بسته را انتخاب می کند. اگرچه حمل و نقل قیمت نسبتاً کمی را فراهم می کند، اما تحمل برخی از ناراحتی ها ارزش آن را دارد.

هنگام حمل و نقل از طریق دریا، برای بسته بندی محصول الزامات بسیار سختگیری وجود دارد. اگر محصول شکننده است، برای جلوگیری از آسیب دیدن، باید آن را در جعبه های فلزی محافظ مخصوص یا چوبی حمل کنید. هنگام حمل کالاهایی که ماندگاری کمی دارند، بهتر است تاریخ تخمینی ورود کشتی به بندر تعیین شده را روشن کنید. مشتری احتمالاً می خواهد نحوه حمل کالا را تغییر دهد.

انواع کشتی ها و هدف آن ها

برای انتخاب یک کشتی اجاره ای، لازم است که پارامترهای اصلی را در نظر بگیرید:

تناژ، ویژگی های قایقرانی.

اگر کالای حمل شده وزن زیادی نداشته باشد اما دارای حجم باشد، یک کشتی با جابجایی کوچک این کار را انجام می دهد. در هنگام تحویل محموله های گمرک، شرکت حمل و نقل مشخصات هر محصول را به منظور جلب رضایت مشتریان با کشتی مورد نیاز، در نظر می گیرد.

معمولاً شرکت های بزرگ کشتی های زیادی برای حمل کالا از چین دارند که از لحاظ خصوصیات متفاوت هستند. هنگام انتخاب شرکت حمل و نقل، بهتر است با یک شرکت معتبر تماس برقرار کنید، خدمات تدارکات خاص خود را داشته و مدیران مشاور گمرکی خود را داشته باشد.

با باز شدن مرزها، حمل و نقل کانتینر محبوبیت پیدا کرده است. کانتینرها محبوب ترین و مقرون به صرفه ترین وسیله حمل و نقل هستند. انتخاب تناژ و اندازه کانتینر اجازه می دهد تا دقیق ترین محاسبه هزینه خدمات انتقال را انجام دهید. شرکت حمل کننده متعهد می شود که حمل و نقل ایمن، تحویل به موقع کالا را انجام دهد، بر عبور از خدمات گمرکی در مدت زمان کوتاه، کمک به پر کردن و پردازش اسناد گمرکی و سایر اقدامات موثر در تحویل کالا بدون مشکل تأثیر بگذارد.

ارزش توجه به شرکت انتخاب شده برای تحویل کالا از طریق دریا، مدت زمان کار، بررسی و توصیه ها، در شهرت آن است.

تحویل کالا از طریق دریا می تواند در یکی از کشتی های زیر انجام شود:

۱) کشتی باری خشک – یک کشتی جهانی که در آن ها مکانیسم هایی برای بارگیری و تخلیه کالا وجود دارد. بسته های بارگیری شده در چین را می توان هم در محل نگهداری و هم بر روی عرشه قرار داد.

۲) کشتی باری خشک یخچال دار که به اتاقهای برودتی مجهز هستند و برای حمل و نقل محصولات نیازمند به برودت طراحی شده است.

۳) ناو فله برای حمل بار فله طراحی شده است. در داخل محفظه ها تجهیزات وجود ندارد، بنابراین بارگیری و تخلیه مورد نیاز است.

۴) نفتکش محموله مایع (به عنوان مثال روغن) را حمل می کند.

۵) غلتک برای حمل محموله ای استفاده می شود که دارای چرخهایی برای چرخاندن است، عمدتا اتومبیل، تراکتور و سایر ماشین آلات.

۶) حامل های کانتینر. از نام مشخص است که کشتی کانتینرها را حمل می کند، اما گاهی اوقات می توان محموله های دیگری را نیز انجام داد.

ارسال کالا و حمل بار به افغانستان توسط گروه خادم لجستیک

جمهوری اسلامی افغانستان (افغانستان) کشوری است که در قسمت مرکزی آسیا واقع شده است.                    از زمان های بسیار قدیم، این قلمرو این کشور بود که مرکز تجارت و مهاجرت به حساب می آمد. و این واقعیت با توجه به موقعیت افغانستان این امر کاملاً قابل درک است. علی رغم این واقعیت که این کشور هیچ راهی به دریا ندارد، سرزمین های این کشور به عنوان پیوند تجارت بین آسیای جنوبی و مرکزی و خاورمیانه عمل می کرد. افغانستان کشوری است که همسایگان زیادی دارد: مرزهای آن با ایران در قسمت غربی، پاکستان در مناطق جنوبی و شرقی، ازبکستان، ترکمنستان و تاجیکستان در کاخ های شمالی، چین و هند در شرقی ترین گوشه های این کشور تلاقی می کند.

از نظر بسیاری، افغانستان به عنوان یک کشور ترانزیتی تلقی می شود و اگر اوایل روابط تجاری بین المللی در کشور ضعیف بود، امروز این وضعیت تغییر کرده بود.

اول از همه، این به این دلیل است که پاکستان در حال ساخت یک راه آهن مستقیم از طریق خاک افغانستان به شمال است.

ثانیا، افغانستان اخیراً به کنوانسیون TIR پیوست و TIR را به رسمیت شناخته است و سوم اینکه، شمال کشور امن شده است.

صادرات و واردات از/به افغانستان توسط شرکت بارمان ترابر

تعدادی از همسایگان می توانند تقویت خوبی برای اقتصاد افغانستان باشد، اما این هنوز اتفاق نیفتاده است. سالهاست که این کشور عنوان یکی از فقیرترین کشورهای جهان را به خود اختصاص می دهد. این امر با درگیری های نظامی در خاک افغانستان تشدید شده است. به همین دلیل است که این کشور مجبور است بیش از صادرات کالا، واردات انجام دهد. علاوه بر این، عملاً در این کشور هیچ صنعتی وجود ندارد، ۸۰٪ مردم درگیر کشاورزی هستند و بنابراین جای تعجب نیست که در میان کالاهای صادراتی مکان های اصلی توسط میوه ها، آجیل ها، میوه های خشک، پشم، پنبه، فرش ها قرار بگیرند. افغانستان بسیار وابسته به کالاهای وارداتی است، مانند: نفت، فرآورده های نفتی، غذا، منسوجات، کالاهای تولیدی و سایر موارد.

شرکای اصلی تجاری افغانستان هند، پاکستان، ایالات متحده آمریکا، آلمان، هلند، تاجیکستان هستند.

تجارت با اوکراین اخیراً بهبود یافته است.

روش های ارسال بار به افغانستان توسط شرکت بارمان ترابر

برای ارسال کالا به افغانستان، روش های ذیل استفاده می شود:

حمل و نقل خودرو از طریق زمینی مسیرهای مختلفی برای حمل و نقل از اروپا وجود دارد. از جمله اوکراین که بر اساس ویژگی های بار، شرایط تحویل، شرایط و غیره انتخاب می شود. معروف ترین موارد زیر است:

حمل و نقل جاده ای

از طریق زمینی مسیرهای مختلفی برای حمل و نقل از اروپا وجود دارد، از جمله به کشور اوکراین که براساس ویژگی های محموله، شرایط تحویل، زمان بندی و موارد دیگر نوع حمل آن متفاوت خواهد بود.

مشهورترین موارد زیر است:

اوکراین (کشورهای اتحادیه اروپا) – روسیه – قزاقستان – ازبکستان با عبور از رودخانه آمو دریا – افغانستان ؛

اوکراین (کشورهای اتحادیه اروپا) – روسیه – قزاقستان – ترکمنستان – ایران – افغانستان ؛

اروپا – ترکیه – ایران – افغانستان.

در حقیقت، گزینه های زیادی برای ارسال بار جاده ای وجود دارد، اما شما برای ارسال بار به افغانستان با دقت رفتار کنید. تمام تفاوت های ظریف، خطرات احتمالی را محاسبه کنید، حمل و نقل مطمئنی را انتخاب کنید و سپس مسیری را که برای انجام وظایف محوله برای تحویل بار بیشتر قابل قبول است، هموار کنید.